neděle 17. června 2018

DEMOLOVAT HŘBITOVY NEPŘÁTEL

Naše scéna je rozmanitá. Přitom až hrůzně podobná v tom, že si plete politickou činnost se sportovním utkáním a fanouškovstvím. Jenže ideologie vyžaduje celistvost, nikoliv hlučný přístup ad hoc. Tedy ne na věci nahlížet dle aktuální situace na pomyslném hřišti. A vždy chtít někomu/něčemu tleskat. Tleskání pro tleskání. Ideologie je svou výstavbou jiná.
Do analýzy toho, proč většina někdejších členů subkultury je po desetiletích za obzorem, by faktorů bylo možné uvést více. Ale stačí tento. Ideologický zmatek v hlavách pak rovná se snadný terč pro „umravnění“ mainstreamem. Však odpadlíků známe dost.
Jak zabránit tomu, aby se kvůli myšlenkovému chaosu angažmá dalších smrskávalo zase jen na pár sezón, tak jako tomu bylo u kamarádů minulých?
Základem je vymanit se z  uvedeného scénáře. Odvrhnout nutkání vstupovat do úplně všech tzv. „veřejných témat“, protože se o nich zrovna někde mluví. Ideologie umí i mlčet. Příslib zítřejšího ujmutí se žezel moci nám stejně může dávat jen blázen nebo podvodník. Tak proč tedy pokusy serióznosti v podobě detailního programu?
Jsme sice už v rozjetém vlaku, ale přesto jde o hnětení atmosféry spíš pro desetiletí/staletí následná. Oprostěme se od potřeby aby se „něco“ (entita dle zákonů) účastnilo voleb. Pojďme cestou šokové terapie, ve které zaručeně pomůže zpravodajství protivníka. A to hned na prvních stránkách! Přitom nás málokdo bude lichotit hned, po tom touží tak možná odresované figurky na trávníku a demokratičtí komparsisté…
Ukažme na příkladu. Co namísto prázdného pokřiku? Rozmlacovat (pomyslné) pomníky, náhrobky a hřbitovy nepřátel! Byť Režim má mechanismy, kterými fyzické osoby po potenciálním dopadení za pravdu destruuje. Dobrá. Ale tisícihlavé ideologické hnutí, které je víc než součet jednotlivců? Nová bytost? To už pouhé sportovní fanouškovství není, na takové hnutí Režim už nedosáhne. Ale pouze pokud nastalo přetavení do stupně, ke kterému minulí odpadlíci nedošli.

Nenechejme zreznout budoucí příchozí! Soustřeďme se jen na čistou ideovou linii, ne na hlasitá „zaujímání stanovisek“ a pozápasová potřásání rukou „vítězům“. Využijme toho, že naše činy už předem patří k těm masmediálně žádaným! A jděme si tou svou...

Žádné komentáře:

Okomentovat